Historie

Objevte bohatou fotbalovou historii klubu. Od skromných začátků v roce 1908 až po vznik fotbalového klubu v roce 1910, sledujte růst týmu. Přestože byly jeho aktivity přerušeny první světovou válkou, klub se v roce 1919 vrátil ke své činnosti. Během meziválečného období se Svítkov stal respektovanou silou, soutěžil s renomovanými týmy jako A.C. Sparta Praha a S.K. Slavia Praha. To vše a mnohem více nalaznete v PDF souboru .

Součastnost

Tělovýchovná jednota PARAMO PARDUBICE funguje již 113 let a má aktuálně 229 členů registrovaných u České unie sportu. Skládá se z oddílu kopané a volejbalu. Oddíl kopané má 218 členů registrovaných u Fotbalové asociace České republiky. Oddíl volejbalu má 11 členů. Oddíl kopané má přihlášeno pro sezónu 2023/2024 celkem 7 pravidelných soutěží, a to tým MUŽI(A a B tým), DOROST, Starší žáci, Mladší žáci, Starší přípravka a Mladší přípravka. Mimo soutěže fungují ještě 2 týmy. Stará garda a MINI přípravka nejmenších fotbalových nadějí. Oddíl vychovává k fotbalu na 142 dětí do 18 let.

První náčrtek současného klubového znaku, byl inspirován znakem brazilského SANTOS FC. Dále také odznáček k 70. výročí (1911-1981) a poslední obrázek je současné logo.

náčrt loga

První náčrtek klubového znaku